Glandogard, 3,75 kg (St.HIPPOLYT)

Kód: HP9483
pro koně
Značka: St.HIPPOLYT
2 000 Kč / ks 1 739 Kč bez DPH 533 Kč / 1 kg
Na objednávku

Speciální koncentrát mikrovýživných látek pro koně, kteří trpí ekvinním cushing syndromem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální koncentrát mikrovýživných látek pro koně, kteří trpí ekvinním cushing syndromem.

Kbelík 3,75 kg

Vyšší kvalita života pro koně, kteří trpí ekvinním cushing syndromem.

Před lety ještě kůň překypující silou a energií – dnes už jen apatický stín sám sebe? Věda se stále více zabývá osudem koní s ekvinním cushing syndromem. Vzhledem k možnostem dnešních medikamentů, je známo stále více o mezerách ve výživných látkách, které mohou přispívat ke vzniku cushing syndromu. Produkt Glandogard je zaměřen na účinné vyrovnání s přirozenými funkčními výživnými látkami.

Glandogard pro doplnění výživy při cushing syndromu

Cushing syndrom - výživový problém ?
Zhruba u 15 % starších koní se vyvine ekvinní cushing syndrom (ECS). Asi polovina „cushingových“ koní je resistentní na insulin a rozvine se u nich schvácení kopyt. Důležitý výživný cíl spočívá proto v tom, pozastavit insulinovou resistenci jako rizikový faktor schvácení kopyt. Výživový vzorec produktu Glukogard byl proto převzat pro produkt Glandogard.

Vitální látky proti destrukci tkáně
Hlavní důvod problémů podmíněných stářím je v dnešní době spatřován v poškozování buněk působením volných kyslíkových radikálů. Při cushing syndromu jsou takovýmito útoky volných radikálů postiženy především tkáně žláz regulujících hormony hypotalamu a hypofýzy. Z důvodu poškození žláz se dostávají mimo kontrolu mimo jiné hormonální výměnné vztahy dopaminu, adrenocorticotropního hormonu (ACTH), cortisolu a insulinu. To vede k vyjádření cushing syndromu. Příčina tohoto chybného vývoje by mohla být v selhání vlastních tělesných obranných mechanismů proti volným radikálům, které sestávají z enzymů a antioxidantů. Také nedostatek antioxidativních výživných látek může hrát svoji roli. Zde nastupuje Glandogard s výživově typickými antioxidanty. Cílem je zastavit postupující degeneraci žláz a dát tak šanci regeneraci tkání.

Proč komplexní ochranné látky?
Zničující radikálové látky, ale také postižené buněčné tkáně jsou velmi různorodé. Zaručený ochranný účinek je možný pouze s mnohostrannými a cíleně orientovanými antioxidanty. Proto jsou pro Glandogard používány nejen ochranné látky proti volným radikálům jako přírodní vitamín E, vysoce stravitelný biologický vitamín C a organicky vázaný selen. V centru stojí komplexní zdroje vitálních látek, jako například drmek obecný (lidově zvaný „mnišský pepř“), ostropestřec mariánský, pohanka, angrešt, zázvor a extrakt z pivovarských kvasnic. Ochranné buněčné látky těchto rostlin mají zvláštní mnohostrannost a specifiku.

Zohlednění doprovodných problémů
K doprovodným poruchám ECS patří oslabení imunity, chronická únava, problémy s výměnou srsti, s kopyty a s rozmnožováním. Glandogard proto dodává velké množství přírodních přísad, které jsou zacílené na výživové deficity specifické pro daný problém. K tomu patří rozsáhlý komplex vitamínů a organicky vázaných stopových prvků a výživných látek, jako jsou pivovarské kvasnice, zázvor, česnek, pískavice řecké seno, lněný olej, mořské řasy a jetel luční. Pro povzbuzení chuti je přidávána majoránka, anýz a fenykl.

Co dokáže Glandogard celkově?
Glandogard nabízí přírodně orientovaný koncentrát výživných látek, který doplňkové potřebě koní s cushing syndromem přijde speciálním způsobem vhod. Tím může Glandogard přispět k tomu, aby postiženým koním byla umožněna lepší kvalita života.

Šance pro cushingové koně
Vyrovnává specifické deficity vitálních látek, které se vyskytují při ekvinním cushing syndromu. Glandogard podporuje prostřednictvím přírodních antioxidantů vlastní tělesnou obranyschopnost proti volným radikálům – jsou chráněny tkáně ohrožených žláz mezimozku.

- cílené vyrovnání výživných látek při cushing syndromu
- při nebezpečí schvácení kopyt podmíněném ECS
- doporučujeme podávat v kombinaci s produktem Equigard

Složení:
Pivovarské kvasnice, směs bylin (koriandr, listy borůvky, jetel luční, ostropestřec mariánský, drmek obecný (mnišský pepř), pohanka, sléz, máta peprná, anýz, fenykl) sladová mladina, směs olejů (lněné semeno, slunečnicové semeno, semeno černuchy), zázvor, karnitin, sůl, česnek, magnezium acetát, angrešt, moučka z mořských řas, ocet, koenzym Q 10.

Krmné doporučení:
(např. jako doplněk k produktu Equigard nebo k čisté dávce objemového krmiva)

Tělesná hmotnost: Denní množství:
100 kg cca 40 g
200 kg cca 65 g
300 kg cca 85 g
400 kg cca 105 g
500 kg cca 125 g
600 kg cca 145 g

Doplňkové parametry

Kategorie: VITAMINY, MINERÁLY, DOPLŇKY
Hmotnost: 3.75 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení