Když mají koně problémy - K. Kattwinkel, (Brázda)

Kód: 9788020904171
pro lidi
Značka: Brázda
263 Kč / ks 235 Kč bez DPH 263 Kč / 1 ks
Skladem

Tato kniha na konkrétních příkladech ukazuje celostní souvislosti zaměřené na zdraví koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ještě nikdy nebylo tak mnoho „problémových koní“ a ještě nikdy nebylo tolik majitelů, kteří tráví více času ošetřováním bolístek nebo seriózních zdravotních problémů svých čtyřnohých miláčků než ježděním na nich. Když mají koně zdravotní problémy, začíná pro majitele nezřídka skutečná odysea od jednoho odborníka k dalšímu.

Protože jezdci, trenéři, podkováři, sedláři, veterináři a další léčitelé jen málokdy pracují ruku v ruce, často nejsou známé souvislosti přesahující hranice jednotlivých oborů. Pokud léčba končí u odstraňování jednotlivých příznaků, zůstane mnoho koní po zbytek svého života nemocných, nejezditelných nebo aspoň daleko pod svými možnostmi.

Na základě studií různých případů ukazuje tato kniha celostní souvislosti zaměřené na zdraví koní: například mezi nesprávným podkováním a problémy s jezditelností, mezi sedlem a nepravidelným postojem, mezi způsobem ježdění a tělesnými blokádami, mezi poruchami látkové výměny a svalovými problémy atd. Majitel koně získá hodnotné podněty, jak může tyto souvislosti rozpoznat, pomoci svému koni a jak se do budoucna podobným problémům vyhnout. Pro některé čtenáře bude tato kniha počátečním impulzem, který jim umožní zcela nový způsob přístupu nejen ve vztahu ke svému partnerovi koni, ale i k samotnému životu jako takovému.

Karin Kattwinkel je zemědělská inženýrka se zaměřením na chov a plemenitbu zvířat a vystudovaná kopytářka v Německé společnosti pro péči o kopyta a paznehty (Deutsche Gesellschaft zur Huf- und Klauenpflege, GdHK). Vysvětlování celostních souvislostí ve vztahu ke zdraví koní a aktivní pomoc koním i jejich majitelům jsou její životní náplní.V letech 2001–2014 vedla v dolnosaském Walsrode rehabilitační centrum pro koně EQUO VADIS. V roce 2005 založila stejnojmenný vzdělávací institut pro celostní zdraví koní. Od roku 2015 žije ve městě Lohmar u Kolína nad Rýnem a vedle lektorské a autorské činnosti dojíždí za svými koňskými pacienty.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO ČTENÁŘE
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: